top of page
Vyhledat

Smysly a jejich potenciál


Smysly a jejich potenciál - blog - Pavlína Jančová
Smysly branou do rozšířování vědomí

V Tantře se můžeme setkat s pojmem tattva. Jednotlivè smysly jsou spojené s jednou z pěti tattev (země, voda, oheň, vzduch, éter). Co je pro mě na tom zajímavé, je, že se skrze ně dostáváme do prožitku propojení makrokosmu s mikrokosmem (vším okolo s našim vnitřním světem). A můžeme tak prožít podobný stav jako u ORGASMU, uvolnit napětí, dostat se do většího propojení s okolím a vším živým, být TADY A TEĎ……


Zvu tě do PRAXE. Protože vědět neznamená žít to Tak tady jak na to:

  1. Zavřu oči, ideálně si je převážu šátkem (oči jsou spojené s myslí, která je v naši společnosti přehlcená).

  2. Přenosu pozornost a tím i vědomi na jeden ze smyslů (sluch, čich, chuť, hmat).

  3. Pozoruju, co daný vjem způsobí v těle a otevírám se mu dechem, pohybem, zvukem. A uvolňuju tak tělo i myšlenky, které přichází.

  4. Různě smysly propojuju, hraju si, prohlubuju… Třeba: Pohladím bosou nohou trávu, přivoním, ochutnám… lze mít i partnera, který mě provede. Může to trvat chvíli nebo delší čas, dle libosti. Doporučuju alespoň 15min.

  5. Nakonec vše nechám doznít a s tímto prožitkem oči otevřu


Může se toho dít mnoho Tantra pro mě není jen o tantrické masáži. Nabízí mnohem víc. Nabízí úroveň seberozvoje a sebepoznání skrze vlastní zkušenost v těle.


Proto ráda kombinuji koučování s prací s tělem a jeho energií, emocemi a pocity...


Přeju příjemný ponor a užívání si možností našeho prožívání, vědomé práce s tělem a jeho potenciálem ;) Jsem Vám k službám v masérně, abych Vás na Vaší cestě podpořila a ukázala funkční a jednoduché techniky a tipy.


Comments


bottom of page